Tragedia w kopalni Murcki-Staszic. Nie żyje 45-letni górnik

    Tragedia w kopalni Murcki-Staszic. Nie żyje 45-letni górnik

    1171 odsłon
    Tragedia w kopalni Murcki-Staszic. Nie żyje 45-letni górnik

    45-letni górnik zginął w poniedziałek pod wieczór w katowickiej kopalni Murcki-Staszic - podała Polska Grupa Górnicza, do której należy zakład. Pracownika przygniotła bryła kamienia.

    Jak przekazała rzeczniczka PGG Ewa Grudniok, do wypadku doszło o godzinie 18.39.

    45-letni górnik zginął w kopalni Murcki-Staszic. Przygniotła go bryła kamienia

    - 45-letni górnik pracujący w przodku chodnika odstawczego przy wierceniu otworów strzałowych został przygnieciony bryłą kamienia. Niestety, mimo udzielonej pomocy o godz. 19.19 lekarz stwierdził zgon - zrelacjonowała Grudniok. - Łączymy się w bólu z bliskimi i rodziną zmarłego - dodała.

    Zobacz wideo Marek Józefiak: Każda rodzina miesięcznie dopłaca około 30 złotych, by górnictwo funkcjonowało

    Przyczyny i okoliczności wypadku zbada komisja Okręgowego Urzędu Górniczego w Katowicach we współpracy z prokuraturą. 

    Trzeci wypadek w tym roku

    Poniedziałkowy wypadek był trzecim w tym roku śmiertelnym w polskiej kopalni węgla kamiennego i piątym w całym polskim górnictwie - do dwóch innych doszło w zakładach odkrywkowych. W 2025 r. w całym polskim górnictwie doszło do 16 wypadków śmiertelnych, w tym 12 w kopalniach węgla kamiennego.

    Artykuł sponsorowanyAD
    PKO BPBlisko Ciebie, blisko Twoich spraw

    Stanowski

    Co dzisiaj majstrujemy do sekcji polityka?

    Stanowski