„Będzie musiała to wyjaśnić”. Rzecznik rządu po nowych doniesieniach Zero.pl

    „Będzie musiała to wyjaśnić”. Rzecznik rządu po nowych doniesieniach Zero.pl

    3264 odsłon
    „Będzie musiała to wyjaśnić”. Rzecznik rządu po nowych doniesieniach Zero.pl

    Agnieszka Waś-Turecka — – Będzie musiała to wszystko bardzo precyzyjnie wyjaśnić i w zależności, jak to będzie wyglądało, to będą konsekwencje – powiedział o posłance Koalicji Obywatelskiej Małgorzacie Pępek rzecznik rządu Adam Szłapka. Zero.pl ujawniło, że polityk „wepchnęła się w szpitalu w Żywcu na b

    – Będzie musiała to wszystko bardzo precyzyjnie wyjaśnić i w zależności, jak to będzie wyglądało, to będą konsekwencje – powiedział o posłance Koalicji Obywatelskiej Małgorzacie Pępek rzecznik rządu Adam Szłapka. Zero.pl ujawniło, że polityk „wepchnęła się w szpitalu w Żywcu na badania poza kolejką”.

    Rzecznik rządu Adam Szłapka (fot. Dawid Wolski / East News)

    • Jak donosi Zero.pl, posłanka KO czekała na badanie w szpitalu w Żywcu zaledwie trzy tygodnie.
    • W lutym 2025 r. wykonano jej badanie poza kolejką.
    • Rzecznik rządu Adam Szłapka zapowiedział stanowcze rozliczenie tej sytuacji.

    Małgorzata Pępek to przewodnicząca żywieckich struktur KO. Jak poinformowali we wtorek w Zero.pl Patryk Słowik i Jakub Styczyński, w lutym 2025 r. w lokalnym szpitalu wykonano jej badanie poza kolejką.

    Polityk czekała na procedurę zaledwie trzy tygodnie, podczas gdy inni pacjenci oczekują w normalnym trybie około dwa lata. Ominięcie kolejki miało być możliwe dzięki pomocy osoby pracującej w szpitalu, również należącej do KO.

    „Procedury kontrolne żywieckiego szpitala zadziałały. Pracownicy lecznicy ustalili, że posłanka wepchnęła się w kolejkę. W związku z tym w ogóle nie wysłano rozliczenia tego konkretnego badania do Narodowego Funduszu Zdrowia” – podaje Zero.pl.

    Do posłanki natomiast trafiło pismo, w którym szpital poinformował ją, by w przyszłości nie wpychała się w kolejkę. W rozmowie z Zero.pl Pępek przyznała, „że dostała informację ze szpitala o tym, że wepchnęła się w kolejkę, ale ją zignorowała. Bo, jak wskazuje, płaci składki, więc badanie w szpitalu jej się należało”.

    „Będzie musiała to wyjaśnić”

    Do sprawy posłanki KO odniósł się rzecznik rządu Adam Szłapka. – Będzie musiała to wszystko bardzo precyzyjnie wyjaśnić i w zależności, jak to będzie wyglądało, to będą konsekwencje – powiedział w Polsat News.

    – W żadnej mierze nie bronię tego typu sytuacji. Wszystko musi być wyjaśnione – dodał.

    [

    Sondaż: Jawność zarobków lekarzy z największym poparciem](/news/sondaz-jawnosc-zarobkow-lekarzy-z-najwiekszym-poparciem)

    [

    Afera w Szpitalu Południowym uderza w Trzaskowskiego. Lewica podjęła decyzję](/news/afera-w-szpitalu-poludniowym-lewica-przeciw-absolutorium-dla-prezydenta-warszawy)

    [

    Nawroccy zwrócili się do ojców. Mówią o odpowiedzialności i miłości](/news/dzien-ojca-2026-prezydent-karol-nawrocki-i-marta-nawrocka-zlozyli-zyczenia-ojcom)

    Odnosząc się do wcześniej afery ze Szpitalem Południowym i tzw. salonikiem VIP dla członków KO mówił: – Nikt nie będzie tutaj uciekał za granicę, nikt nie będzie otrzymywał awansu. Wiemy, że tak było wcześniej. Każda tego sprawa musi być wyjaśniona – podkreślił.

    – Jeżeli tego typu sytuacje mają miejsce, trzeba to bardzo jasno wytłumaczyć przed opinią publiczną – zaznaczył Szłapka.

    Artykuł sponsorowanyAD
    PKO BPBlisko Ciebie, blisko Twoich spraw

    Stanowski

    Co dzisiaj majstrujemy do sekcji polityka?

    Stanowski