Pępek wydaje oświadczenie. Uważa się za ofiarę nagonki

    Pępek wydaje oświadczenie. Uważa się za ofiarę nagonki

    2480 odsłon
    Pępek wydaje oświadczenie. Uważa się za ofiarę nagonki

    Przemysław Staciwa — Posłanka Koalicji Obywatelskiej, Małgorzata Pępek wydała oświadczenie. To efekt publikacji Zero.pl, w którym Patryk Słowik i Jakub Styczyński opisali kulisy skorzystania parlamentarzystki z badań w szpitalu w Żywcu. Posłanka w upublicznionym dokumencie krytykuje placówkę medyczną

    Posłanka Koalicji Obywatelskiej, Małgorzata Pępek wydała oświadczenie. To efekt publikacji Zero.pl, w którym Patryk Słowik i Jakub Styczyński opisali kulisy skorzystania parlamentarzystki z badań w szpitalu w Żywcu. Posłanka w upublicznionym dokumencie krytykuje placówkę medyczną, opisuje się jako ofiarę nagonki i politycznego ataku.

    Małgorzata Pępek w Sejmie (fot. fragm. obrad Sejmu)

    • Posłanka Małgorzata Pępek wydała oświadczenie po publikacji Zero.pl. „Wyrażam głęboki sprzeciw wobec naruszenia tajemnicy lekarskiej i wykorzystania moich wrażliwych danych medycznych do ataku politycznego” – napisała.
    • Parlamentarzystka w piśmie przekonuje, że działania szpitala w Żywcu są „formą odwetu” skierowaną w jej stronę.
    • Pępek oczekuje od władz szpitala wyjaśnień w kontekście „udostępnienia informacji mediom”.

    „Zarzuty o omijanie kolejki są całkowicie bezpodstawne, ponieważ badanie odbyło się zgodnie z obowiązującymi procedurami w momencie, gdy w grafiku zwolniło się miejsce, co jest standardowym działaniem pozwalającym na optymalne wykorzystanie czasu pracy personelu medycznego” – pisze na początku swojego oświadczenia posłanka Pępek.

    Trzy tygodnie zamiast dwóch lat. Posłanka KO weszła do szpitala na badanie poza kolejką

    „Konsekwentnie wytykam nieprawidłowości organizacyjne w tej placówce”

    Parlamentarzystka Koalicji Obywatelskiej sugeruje, że publikacja Zero.pl jest efektem nieżyczliwości ze strony szpitala w Żywcu, w którym skorzystała z badań. „Jestem przekonana, że obecne działania dyrekcji szpitala stanowią formę odwetu za moją wieloletnią pracę parlamentarną, podczas której konsekwentnie wytykam nieprawidłowości organizacyjne w tej placówce i domagam się większej przejrzystości w zarządzaniu modelem partnerstwa publiczno-prywatnego, co ma na celu wyłącznie poprawę jakości usług dla Państwa, mieszkańców powiatu żywieckiego” – pisze posłanka Pępek. 

    Parlamentarzystka KO w opublikowanym dokumencie przedstawia się jako ofiara nagonki. „Nie mogę zaakceptować debaty opartej na manipulacjach, dlatego wobec osób rozpowszechniających kłamstwa i naruszających moje dobra osobiste będę podejmować stosowne kroki prawne” – dodaje posłanka Pępek.

    To on pisał do Trzaskowskiego o szpitalu. Lekarz dziś wieczorem u Stanowskiego

    Parlamentarzystka przekazała, że będzie domagać się wyjaśnień od władz szpitala. Chodzi o jej dane medyczne i „okoliczności udostępnienia tych informacji mediom”.

    Według ustaleń Zero.pl, posłanka Koalicji Obywatelskiej skorzystała z badań w Szpitalu Żywiec po zaledwie trzech tygodniach oczekiwania, choć standardowy termin dla pacjentów wynosi obecnie ponad 23 miesiące. Jak przekazaliśmy, parlamentarzystka została zapisana przez osobę zatrudnioną w placówce, która jednocześnie działa w strukturach KO.

    [

    „Posłowie stali się sołtysami swoich okręgów”. Kołodziejczak o aferze Pępek](/news/malgorzata-pepek-i-afera-w-szpitalu-posel-klubu-ko-michal-kolodziejczak-reaguje)

    [

    Afera w żywieckim szpitalu. Klub KO reaguje na nasze ustalenia](/news/malgorzata-pepek-i-afera-w-szpitalu-w-zywcu-ko-reaguje-na-tekst-zero-pl)

    [

    Posłanka KO przebadana w „wersji premium”. Ostra reakcja Razem](/news/malgorzata-pepek-bez-kolejki-w-szpitalu-razem-miazdzy-ko-glosowali-przeciw-zdrowiu-polakow)

    Według naszych ustaleń, szpital po przeprowadzeniu wewnętrznej kontroli uznał, że badanie zostało wykonane z pominięciem obowiązującej kolejki. W związku z tym świadczenie nie zostało rozliczone z Narodowym Funduszem Zdrowia. W piśmie skierowanym do posłanki placówka przypomniała, że o przyspieszeniu terminu może decydować wyłącznie lekarz na podstawie stanu zdrowia pacjenta.

    Artykuł sponsorowanyAD
    PKO BPBlisko Ciebie, blisko Twoich spraw

    Stanowski

    Co dzisiaj majstrujemy do sekcji polityka?

    Stanowski