Posłanka Razem o prezydencie stolicy. „Nie ma pojęcia, jak to jest być na SOR-ze”

    Posłanka Razem o prezydencie stolicy. „Nie ma pojęcia, jak to jest być na SOR-ze”

    1743 odsłon
    Posłanka Razem o prezydencie stolicy. „Nie ma pojęcia, jak to jest być na SOR-ze”

    Tomasz Pałasz — Gościem piątkowej Porannej Rozmowy Zero jest Marcelina Zawisza, posłanka Razem. – Rafał Trzaskowski nie ma pojęcia, jak to jest być na SOR-ze jako pacjent, jako osoba, który musi normalnie czekać – skomentowała czwartkową sesję Rady Warszawy.

    Gościem piątkowej Porannej Rozmowy Zero jest Marcelina Zawisza, posłanka Razem. – Rafał Trzaskowski nie ma pojęcia, jak to jest być na SOR-ze jako pacjent, jako osoba, który musi normalnie czekać – skomentowała czwartkową sesję Rady Warszawy.

    decklink-duo-3-3-26-czerwca-2026-09-01-51

    Marcelina Zawisza w Kanale Zero (fot. Kanał Zero)

    Grzegorz Sroczyński rozmawia w Porannej Rozmowie Zero z posłanką Razem Marceliną Zawiszą.

    Śledź z nami DZIEŃ NA ŻYWO

    Pierwszym tematem rozmowy była czwartkowa sesja Rady Warszawy, na której osobiście pojawił się prezydent stolicy Rafał Trzaskowski.

    – To się rzadko zdarza – skomentowała Zawisza.

    Posłankę zapytano o czwartkową wypowiedź prezydenta Warszawy, który powiedział, że „średni czas oczekiwania na SOR-ze Południowym jest 21 minut”.

    Marcelina Zawisza o Rafale Trzaskowskim: On jest tak odklejony, on tak nie rozumie, jak to funkcjonuje

    – To pięknie obrazuje, jak bardzo Rafał Trzaskowski nie ma pojęcia, jak to jest być na SOR-ze jako pacjent, jako osoba, który musi normalnie czekać, bo gdyby wiedział, to by nie powiedział tych słów. Wszyscy wiedzą, że na SOR-ze szybko to jest triaż (...), a dopiero później następuje ten bardzo długi okres czekania  – odpowiedziała Marcelina Zawisza.

    – Nie wyobrażam sobie sytuacji, w której prezydent dużego miasta, mając w zarządzie szpitale, może powiedzieć taką głupotę. On jest tak odklejony, on tak nie rozumie, jak to funkcjonuje i nie ma tego doświadczenia – dodała posłanka.

    [

    Rafał Trzaskowski z absolutorium. Burzliwa nocna sesja Rady Warszawy](/news/rafal-trzaskowski-z-absolutorium-burzliwa-nocna-sesja-rady-warszawy)

    [

    Patryk Słowik na sesji Rady Warszawy. Poprawił Trzaskowskiego, zapytał o dymisję](/news/afera-w-szpitalu-poludniowym-patryk-slowik-na-sesji-rady-miasta)

    [

    Prezydent Rafał Trzaskowski obiecał ochronę. Sygnalista został zwolniony](/news/warszawski-sygnalista-z-zarzadu-drog-miejskich-zwolniony-rafal-trzaskowski-obiecal-ochrone)

    Afera w Szpitalu Południowym. Renata Kaznowska na sesji Rady Warszawy

    Grzegorz Sroczyński zapytał o wystąpienie Renaty Kaznowskiej na sesji Rady Warszawy. W ocenie dziennikarza strategią Koalicji Obywatelskiej na sesję było, żeby „sprawę zagadać”.

    – Absolutnie nie – odpowiedziała Zawisza na pytanie, czy się dowiedziała czegoś z tłumaczeń władz Warszawy na sesji.

    – Pierwszą rzeczą, o której powinny poinformować, to kto odpowiadał za utworzenie stanowiska koordynatora SOR-u, bo ono powstało po to, żeby ominąć przepisy. Drugie – kto był odpowiedzialny za rekrutację tej osoby – dodała posłanka.

    – To jest tak bezczelne, co oni robią. I oni to robią regularnie – tak Zawisza oceniła zachowanie urzędników, którzy np. celowo przedłużają sesje samorządowe lub zajmują miejsca na salach, aby nie zmieścili się obywatele. Posłanka przypomniała sesję dotyczącą nocnej prohibicji w Warszawie oraz sesję na Bemowie dotyczącą likwidacji stołówek szkolnych, na którą nie wpuszczono mieszkańców z powodu przepisów pożarowych.

    – To jest kilkunastoletnia tradycja. (…) Super, że to jest pokazywane. To może być nudne, że pani prezydent czyta 45 minut regulamin – dodała posłanka.

    – Oni to zrobili specjalnie po to, żeby tych ludzi zmęczyć, żeby zmęczyć opinię publiczną, żeby te rozgrzane emocje wyciszyć – oceniła.

    Artykuł sponsorowanyAD
    PKO BPBlisko Ciebie, blisko Twoich spraw

    Stanowski

    Co dzisiaj majstrujemy do sekcji polityka?

    Stanowski