Nowe informacje w sprawie ataku w szpitalu. „Jest bardzo duży stres”

    Nowe informacje w sprawie ataku w szpitalu. „Jest bardzo duży stres”

    2584 odsłon
    Nowe informacje w sprawie ataku w szpitalu. „Jest bardzo duży stres”

    Paweł Żurek — Wstępne badania potwierdziły, że 19-latek, który zaatakował personel i pacjentów Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Jastrzębiu-Zdroju, był pod wpływem narkotyków – poinformowała rzeczniczka komendy miejskiej policji asp. szt. Halina Semik. Do ataku doszło w czwartek po po

    Wstępne badania potwierdziły, że 19-latek, który zaatakował personel i pacjentów Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Jastrzębiu-Zdroju, był pod wpływem narkotyków – poinformowała rzeczniczka komendy miejskiej policji asp. szt. Halina Semik. Do ataku doszło w czwartek po południu.

    Artur Ploch

    Jastrzębie-Zdrój, 26.06.2026. Lekarz Zarządzający Oddziałem Chirurgii Ogólnej i Chirurgii Onkologicznej lek. Artur Ploch (C) podczas konferencji prasowej w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Jastrzębiu-Zdroju, 26 bm. W czwartek po południu w placówce doszło do ataku z użyciem ostrego narzędzia, w którym poszkodowane zostały cztery osoby: lekarz, pielęgniarka oraz dwie pacjentki. Wstępne badania laboratoryjne potwierdziły, że 19-letni napastnik był w tym momencie pod wpływem środków odurzających (fot. Kasia Zaremba / PAP)

    • 19-latek zaatakował personel i pacjentów szpitala w Jastrzębiu-Zdroju. Poszkodowane zostały cztery osoby: lekarz, pielęgniarka i dwie pacjentki.
    • Zatrzymany został 19-letni mieszkaniec Jastrzębia-Zdroju. Był trzeźwy  – poinformowała asp. szt. Halina Semik.
    • Jednocześnie dodała, że wstępne badania potwierdziły, że był pod wpływem narkotyków.

    – Zatrzymany został 19-letni mieszkaniec Jastrzębia-Zdroju. Był trzeźwy. Wstępne badania potwierdziły, że był pod wpływem narkotyków – poinformowała asp. szt. Halina Semik z miejskiej komendy policji w Jastrzębiu-Zdroju. Dodała, że 19-latek nie był dotąd karany za przestępstwa kryminalne. Nie potwierdziła przy tym doniesień, jakoby w szpitalu przebywała bliska mu osoba.

    Dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Jastrzębiu-Zdroju Robert Ostrowski poinformował z kolei, że napastnika obezwładnił i przytrzymał do przyjazdu służb lekarz, który został poszkodowany. – Wykazał się bohaterskim czynem – podkreślił.

    Troje poszkodowanych – lekarz i dwie pacjentki – doznało ran kłutych klatki piersiowej. Ponadto jedna z pacjentek doznała obrażeń szyi i przeszła operację. Ich stan medycy określili jako stabilny.  

    Artur Ploch, ordynator Oddziału Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej wskazał, że napastnik użył noża.

    [

    Nowe informacje o ataku w szpitalu w Jastrzębiu-Zdroju. Napastnik to 19-letni Polak](/news/nowe-informacje-o-ataku-w-szpitalu-w-jastrzebiu-zdroju-kilka-osob-rannych)

    [

    Mazurek o aferze w Szpitalu Południowym: 24 czerwca o 15:46 skończył się rząd Tuska](/news/robert-mazurek-o-aferze-w-szpitalu-poludniowym-sor-i-saloniki-vip-moga-pograzyc-wladze)

    [

    Dramat w Szpitalu Południowym to wierzchołek góry lodowej. System się nie uczy](/news/szpital-poludniowy-i-bledy-medyczne-dlaczego-ustawa-o-jakosci-w-ochronie-zdrowia-nie-dziala)

    Atak w Jastrzębiu-Zdroju. „Personel jest w stresie, wszyscy o tym mówią”

    – Pacjenci spędzili noc spokojnie, ich stan był stabilny. Wymagali dużej ilości leków przeciwbólowych z powodu zadanych ran. Po wykonaniu badań diagnostycznych stwierdzamy, że żadnych istotnych interwencji nie wymagają obecnie dwie pacjentki, które znajdują się na naszym oddziale – powiedział ordynator Oddziału Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej Artur Ploch.

    Podczas piątkowej konferencji prasowej poinformował, że poszkodowany lekarz będzie leczony na Oddziale Torakochirurgii, tzn. chirurgii klatki piersiowej. Poszkodowana pielęgniarka, która doznała obrażeń ręki, wróciła do domu.

    – Jest bardzo duży stres. Dominuje myślenie, że to mogło spotkać każdego z nas. (...) Personel jest w stresie, wszyscy o tym mówią, przeżywają to. Opieka psychologa jest zapewniona dla każdego, kto uzna, że takiej pomocy potrzebuje. Szpital zapewnia to personelowi, podobnie jak pacjentom i rodzinom pacjentów – powiedział Artur Ploch.

    Prezydent Rafał Trzaskowski obiecał ochronę. Sygnalista został zwolniony

    Atak w Jastrzębiu-Zdroju. „Szpital działa normalnie”

    Dyrektor szpitala ds. medycznych Wojciech Kreis zapewnił, że placówka działa normalnie. Zakłócenia w pracy dotyczą tylko Oddziału Gastrologiczno-Wewnętrznego, na którym doszło do ataku. 

    Ministerstwo Zdrowia wydało oświadczenie, w którym podkreśliło, że priorytetem jest ratowanie życia i zdrowia osób poszkodowanych w ataku.

    „Ministerstwo Zdrowia i śląski oddział Narodowego Funduszu Zdrowia pozostają w stałym kontakcie z urzędem wojewódzkim, dyrekcją szpitala oraz właściwymi służbami. Na bieżąco monitorujemy sytuację i jesteśmy gotowi zapewnić wszelkie niezbędne wsparcie” – zapewnił resort.

    Artykuł sponsorowanyAD
    PKO BPBlisko Ciebie, blisko Twoich spraw

    Stanowski

    Co dzisiaj majstrujemy do sekcji polityka?

    Stanowski