Zapadła ważna decyzja ws. Falubazu. Klub ogłosił nowe nazwisko!

    Zapadła ważna decyzja ws. Falubazu. Klub ogłosił nowe nazwisko!

    1382 odsłon
    Zapadła ważna decyzja ws. Falubazu. Klub ogłosił nowe nazwisko!

    Stelmet Falubaz Zielona Góra przechodzi potężną metamorfozę względem początku sezonu. Kibice musieli przygotować się na ogromne zmiany w strukturach zarządczych oraz kompletnie nową wizję budowy składu. Po rezygnacji Adama Golińskiego klub z W69 wchodzi w zupełnie nowy etap.

    Zarząd ZKŻ Zielona Góra zdecydował się na zmiany. Delegowanie Michała Pepińskiego na fotel tymczasowego prezesa to wyraźny sygnał zmian.

    Dalszy ciąg artykułu pod materiałem wideo

    Teraz klub poszedł dalej, zatrudniając na stanowisku dyrektora zarządzającego Rafała Prokopiuk, co ma przynieść klubowi nową jakość organizacyjną.

    Człowiek z trybun z konkretną misją

    Nowy dyrektor to postać doskonale znana w zielonogórskim środowisku. Rafał Prokopiuk od dwóch dekad aktywnie uczestniczy w życiu sportowym miasta. Jest prężnie działającym przedsiębiorcą oraz współzałożycielem amatorskiej drużyny żużlowej AKS Chóragan Riders. Działacz stawia przed sobą jasne cele.

    — Od ponad 20 lat działam w zielonogórskim sporcie. Budowałem własne projekty od zera, przechodziłem przez sukcesy i kryzysy. Rozumiem sport, ludzi sportu i kibiców. Nie obiecuję cudów od razu, ale gwarantuję pełne zaangażowanie, uczciwość i pracę dla dobra Falubazu — powiedział Rafał Prokopiuk w oficjalnym komunikacie.

    Jego głównymi zadaniami na najbliższe miesiące będą rozwój organizacyjny struktur, potężna rozbudowa sieci partnerów biznesowych oraz dbanie o wizerunek klubu.

    Falubaz w tym roku nie rozdaje kart na rynku transferowym. Zielona Góra ma problem

    Zawirowania w gabinetach pokrywają się ze zmianą strategii na giełdzie transferowej. Falubaz musi zacząć zupełnie inaczej patrzeć na budowę składu. Wiele wskazuje, że Max Fricke może wylądować w Abramczyk Polonii Bydgoszcz, a Michael Jepsen Jensen pozostał wierny Bayersystem GKM-owi Grudziądz. W tej sytuacji zielonogórzanie przedłużyli umowę z Andrzejem Lebiediewem, a gigantyczny znak zapytania pojawił się przy nazwisku Przemysława Pawlickiego, który najprawdopodobniej trafi do Fogo Unii Leszno.

    Obecna sytuacja sportowa drużyny zmusza do bolesnych refleksji. Ostatnie zwycięstwo podopiecznych trenera nad osłabioną Betard Spartą Wrocław to zaledwie triumf na otarcie łez. Zespół, który w przedsezonowych założeniach miał walczyć o awans do fazy play-off, obecnie musi skupić się na rywalizacji w fazie play-down. Jedno jest pewne, że Stelmet Falubaz Zielona Góra zapisał się jako jedno z największych rozczarowań sezonu 2026 w PGE Ekstralidze.g

    Artykuł sponsorowanyAD
    SamsungGalaxy AI - nowa era

    Stanowski

    Co dzisiaj majstrujemy do sekcji RAK LIVE?

    Stanowski