Wimbledon wydał stanowczą odpowiedź. Dotyczy protestu zawodników

    Wimbledon wydał stanowczą odpowiedź. Dotyczy protestu zawodników

    518 odsłon
    Wimbledon wydał stanowczą odpowiedź. Dotyczy protestu zawodników

    Wimbledon odniósł się do informacji, że zawodnicy będą protestować w pierwszym tygodniu londyńskiego turnieju wielkoszlemowego. "Jesteśmy zaskoczeni i rozczarowani tym działaniem" — powiedziała rzeczniczka prasowa imprezy dla Sky Sports. A to jeszcze nie wszystko.

    Zawodnicy domagają się, aby mieli większy udział w zyskach wypracowywanych przez turnieje wielkoszlemowe. Według brytyjskiego "Guardiana" protest będzie trwał przez pierwszy tydzień Wimbledonu. Tak więc przez ten czas wezmą oni udział jedynie w obowiązkowym dniu medialnym i to przez maksymalnie 15 minut.

    Dalszy ciąg artykułu pod materiałem wideo

    Wimbledon reaguje na protest zawodników

    Wimbledon jeszcze w czasie Roland Garros ogłosił, że pula nagród będzie o 20 proc. większa w porównaniu z poprzednim rokiem. Do podziału będzie 64,2 mln funtów, ale to nie wystarczyło tenisistom. Ta kwota to 14,4 proc. wypracowanych zysków, a oni oczekiwali 16 proc., czyli 71 mln funtów.

    Teraz do tego odniósł się turniej.

    "Jesteśmy zaskoczeni i rozczarowani tym działaniem. Wimbledon stawia zawodników w centrum wszystkich naszych decyzji i co roku inwestujemy w nich znaczące środki" — powiedziała rzeczniczka imprezy.

    Artykuł sponsorowanyAD
    SamsungGalaxy AI - nowa era

    Stanowski

    Co dzisiaj majstrujemy do sekcji RAK LIVE?

    Stanowski