
Najlepszy zawodnik LOTTO Superligi, Vladislav Ursu kończy sezon turniejem United States Smash w Los Angeles, a o złotym medalu dla The PLUGiN Olimpii Grudziądz mówi, że "nie jest niespodzianką".
Po ostatnim miejscu w superligowych rozgrywkach 2024/25, w Grudziądzu nastąpiła metamorfoza. Ale nie było w tym przypadku. Zespół wzmocnili Mołdawianin Vladislav Ursu, Koreańczyk Park Jeongwoo i Japończyk Mizuki Oikawa. W składzie pozostał Polak — Rafał Formela.
— Wiedzieliśmy, że mamy szansę zdobyć Mistrzostwo Polski. A dodatkowo mieliśmy swój dzień w meczu o tytuł podczas Final Four w Grodzisku Mazowieckim — mówi 25-letni leworęczny Vladislav Ursu.
W spotkaniu o złoty medal The PLUGiN Olimpia Grudziądz pokonała 3:1 gospodarza Orlen Bogorię, dla którego to drugie srebro z rzędu.
— W tym sezonie bardzo często trenowałem w szwedzkim Eslovs z Trulsem Moregarem i innymi bardzo dobrymi zawodnikami. I to się nie zmieni także w 2026/27 — powiedział reprezentant Mołdawii. Swego czasu Vladislav Ursu grał razem ze Szwedem Trulsem Moregardem w Gwieździe Bydgoszcz.
Już za kilka dni Vladislav Ursu wystąpi w kwalifikacjach United States Smash w Los Angeles. W głównej drabince w mieście-gospodarzu Igrzysk Olimpijskich 2028, jest Miłosz Redzimski z Orlenu Bogorii. — W lipcu czeka mnie odpoczynek od sportu — dodał.
W minionym sezonie w LOTTO Superlidze mieliśmy jeszcze jednego bardzo dobrego Mołdawianina — Andreia Putunticę w KS Villa Verde Olesno. — Ale więcej w naszym kraju nie ma nikogo na poziomie, który pozwalałby wygrywać pojedynki w polskiej superlidze. Tylko nasza dwójka — stwierdził Vladislav Ursu, który od 2021 roku występował w barwach Bydgoszczy.