USA Smash: Polka poznała drogę do turnieju głównego

    USA Smash: Polka poznała drogę do turnieju głównego

    2627 odsłon
    USA Smash: Polka poznała drogę do turnieju głównego

    Trójka Biało-Czerwonych wystartuje w rozpoczynającym się w Los Angeles turnieju USA Smash z pulą nagród 1,55 mln dolarów. Miłosz Redzimski i Natalia Bajor mają pewny udział w turnieju głównym, a Katarzyna Węgrzyn zaczyna zawody od eliminacji.

    Ten turniej kończy występy kadry seniorów w tym sezonie. Rozlosowano już drabinki kwalifikacyjne USA Smash. Aby dołączyć do kolegów i zagwarantować sobie udział w turnieju głównym, Katarzyna Węgrzyn musi przejść trzy rundy eliminacyjne. A ponieważ impreza ma dużą pulę nagród, to i konkurencja mocna. Pierwsza runda kwalifikacji jest jednak w zasięgu możliwości zawodniczki AZS UE Wrocław. Zajmująca 95. miejsce na świecie Polka zmierzy się w niej z Chilijką Pauliną Vegą (138 ITTF). W drugiej rundzie skala wymagań jednak znacznie rośnie, bo tam czeka już Tajwanka z 68. pozycji w światowej klasyfikacji. Gdyby i tę przeszkodę udało się pokonać, w decydującym pojedynku Kasia zmierzyłaby się z kimś z trójki: Peng Yu-Han (Tajwan), Hana Arapović (Chorwacja), Filippa Bergand (Szwecja). Przy czym największe szanse z tych zawodniczek, aby stać się potencjalną rywalką Polki, ma Peng. To pingpongistka numer 76 na liście ITTF, a więc także jeszcze nie z najwyższej półki.

    Swój pierwszy mecz Węgrzyn rozegra w piątek o godz. 21.20 polskiego czasu na stole nr 4. Turniejowe starcia można śledzić w Youtube na kanale World Table Tennis.

    Katarzyna Węgrzyn

    ITTF World

    Katarzyna Węgrzyn

    Z ustalaniem taktyki pod rywala muszą się jeszcze wstrzymać Miłosz Redzimski i Natalia Bajor. Oboje będą rozstawieni w głównej drabince, ale tej jeszcze nie rozlosowano.

    Artykuł sponsorowanyAD
    SamsungGalaxy AI - nowa era

    Stanowski

    Co dzisiaj majstrujemy do sekcji RAK LIVE?

    Stanowski