USA przechwyciły 300 dronów w czasie mundialu. Surowe kary

    USA przechwyciły 300 dronów w czasie mundialu. Surowe kary

    2184 odsłon
    USA przechwyciły 300 dronów w czasie mundialu. Surowe kary

    Amerykańska Agencja Bezpieczeństwa Transportu (TSA) informuje we wtorek, że od rozpoczęcia mistrzostw świata w piłce nożnej służby USA przejęły ponad 300 dronów w pobliżu obiektów, na których rozgrywane są mecze. Za to grożą m.in. zarzuty karne i grzywny do 100 tys. dol.

    Reuters przypomina, że w dniach rozgrywania meczów wszelkie operacje lotnicze — w tym loty dronów — są zakazane w promieniu trzech mil morskich (5,6 km) od stadionów oraz na wysokości do 3 tys. stóp (914 m) nad poziomem gruntu, chyba że mają one wyraźną zgodę kontrolerów ruchu lotniczego.

    Dalszy ciąg artykułu pod materiałem wideo

    USA przejęły ponad 300 dronów

    Biuro terenowe FBI w Miami informuje, że nałożyło kary na 49 operatorów dronów za nieuprawnione loty i przejęło 54 maszyny na Florydzie.

    Federalna Administracja Lotnictwa (FAA) zakazała lotów dronami nad miejscami rozgrywania meczów i towarzyszącymi im zgromadzeniami kibiców w całych Stanach Zjednoczonych.

    W przypadku zgromadzeń kibiców zakaz lotów dronów obowiązuje w promieniu jednej mili morskiej (1,9 km) oraz do wysokości 1 tys. stóp (305 m) nad poziomem gruntu. FAA ostrzega, że operatorom wlatującym w zastrzeżoną przestrzeń powietrzną bez zezwolenia grożą grzywny do 100 tys. dol., zarzuty karne i konfiskata sprzętu.

    Artykuł sponsorowanyAD
    SamsungGalaxy AI - nowa era

    Stanowski

    Co dzisiaj majstrujemy do sekcji RAK LIVE?

    Stanowski