
Nie żyje Dariusz Opoka. Założyciel i prezes Stowarzyszenia GTW Gliwice oraz trener dzieci i młodzieży zmarł w wieku 45 lat. Kondolencje złożył już m.in.
"Dotarła do nas smutna informacja. Zmarł Dariusz Opoka, wspaniały człowiek i działacz z wielkim sercem... Najszczersze kondolencje dla rodziny i przyjaciół" — przekazał ŚLZPN.
Dalszy ciąg artykułu pod materiałem wideo
"W życiu i w pracy raczej chaotyczny, trochę uparty, ale zawsze empatyczny. Jesteśmy wdzięczni, że mogliśmy działać u boku Darka. Powiedzieć, że zostawił po sobie ogromną dziurę — to nic nie powiedzieć. Gliwice straciły ważną postać; my — straciliśmy przyjaciela" — napisano na profilu Stowarzyszenia GTW Gliwice.
Opoka był gliwickim społecznikiem. Przez lata angażował się w inicjatywy sportowe, kulturalne i charytatywne, ale też w działania skierowane do młodzieży. Był związany z harcerstwem, współtworzył lokalne wydarzenia i organizował przedsięwzięcia, które na stałe wpisały się w życie miasta, w tym gliwickie finały Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Szczególne miejsce w jego działalności zajmowało stowarzyszenie GTW, którego był założycielem i wieloletnim prezesem. To z jego inicjatywy powstała także Stacja Artystyczna Rynek, ważna przestrzeń dla lokalnej kultury i aktywności społecznej.
Informację o odejściu 45-latka przekazał także klub GKS Urania — Ruda Śląska. Opoka w przeszłości trenował juniorów tej drużyny.