
Choć Agnieszka Radwańska od blisko ośmiu lat przebywa na sportowej emeryturze, wciąż jest związana z tenisem. Obecnie "Isia" przebywa w Londynie, gdzie towarzyszy Magdzie Linette. Sama również pojawi się na korcie w trakcie Wimbledonu.
Agnieszka Radwańska od grudnia 2024 r. jest w teamie Magdy Linette. Kilka tygodni temu była tenisistka opowiedziała o swojej roli w zespole koleżanki po fachu.
Dalszy ciąg artykułu pod materiałem wideo
— Na pewno jestem mentorem i drugim trenerem. Pierwszym trenerem na pełny etat jest Mark [Gellard — red.]. Ja robię wszystkie wielkie imprezy, Wielkie Szlemy, tysięczniki. Tam, gdzie mogę pojechać, to jadę pomagać. Czasem gram z Magdą, więc działam też w roli sparingpartnera. To również lubię, ponieważ od razu czuję, co się dzieje na korcie, z jaką prędkością gra Magda, ile daje mi presji [...], to pomaga — opowiadała w maju w podcaście "Rozmowy pod krawatem".
— Kiedy dostałam telefon od Magdy, tak naprawdę nie wiedziałam, czego się spodziewać, ponieważ w tej roli nigdy nie byłam i nie planowałam [być]. Wiadomo, że to się też wiąże z tym, że ciągle nie ma cię w domu. Trener jeździ tyle samo, co zawodnik. Ja od razu mówiłam, że jestem w stanie zrobić tylko te największe turnieje, z czego oczywiście Magda zdaje sobie sprawę — wyznała wówczas w rozmowie z Markiem Furjanem.
Linette szykuje się do swojego pierwszego meczu na tegorocznym Wimbledonie. Radwańska również zagra w Londynie, choć oczywiście w turnieju legend. "Isia" już od kilku lat chętnie bierze udział w takich imprezach.
Polki przebywają w Wielkiej Brytanii. Magda Linette opublikowała na Instastory efekty ich wizyty w fotobudce. Obie panie na fotografiach stroiły zabawne miny. Widać, że dobrze się czują w swoim towarzystwie.
Instagram/magdalinette
Magda Linette i Agnieszka Radwańska