
Po sromotnej przegranej w Łodzi (37:53) w 3. kolejce Metalkas 2. Ekstraligi w Innpro ROW-ie Rybnik doszło do tąpnięcia. Wiktor Lampart usłyszał, że może powoli żegnać się ze składem, a prezes Krzysztof Mrozek rozpoczął rozmowy o transferze z Nicolaiem Klindtem.
Po klęsce w Łodzi nikt w Rybniku nawet nie myślał o play-offach, ale Duńczyk dał drużynie nowy impuls. Ta wciąż ma problemy, co pokazał np. mecz w Bydgoszczy, gdzie bezradni byli Jakub Jamróg i Jesper Knudsen, a więcej wiatru niż punktów robił Patryk Wojdyło. Nicolai Klindt i Jan Kvech swą równą formą gwarantują jednak, że 12-krotni drużynowi mistrzowie Polski mogą walczyć o zwycięstwa.
Dalszy ciąg artykułu pod materiałem wideo
Obaj są w czołowej piątce najskuteczniejszych zawodników ligi, a imponuje zwłaszcza Czech. Punktując ze średnią 2,521 pkt/bieg jest dziś najlepszym zawodnikiem Metalkas 2. Ekstraligi i prezes Krzysztof Mrozek powinien szybko sfinalizować z nim przedłużenie kontraktu, bo może go stracić (oficjalne zainteresowanie Czechem w przypadku awansu do PGE Ekstraligi potwierdził chociażby Jerzy Kanclerz, prezes Abramczyk Polonii Bydgoszcz).