
Jak dowiedział się Przegląd Sportowy Onet, PZPN zdecydował, że najbliższy Superpuchar Polski odbędzie się jednak w Poznaniu. To zmiana względem tego, co wcześniej planował związek. Ujawniamy szczegóły.
Wokół Superpucharu Polski w ostatnich tygodniach powstało spore zamieszanie. Tradycją było, że spotkanie to odbywało się na stadionie mistrza Polski — w tym przypadku Lecha Poznań. Polski Związek Piłki Nożnej miał jednak wybrać Wrocław jako miejsce nadchodzącego spotkania Kolejorza z Górnikiem Zabrze.
Dalszy ciąg artykułu pod materiałem wideo
Teraz jednak udało nam się dowiedzieć, że zarząd PZPN podjął ostateczną decyzję i Superpuchar Polski odbędzie się w Poznaniu. To efekt rozmów z klubami, które mają wziąć w nim udział. Związek pozytywnie odpowiedział na postulaty klubowe i uwzględniono głos zarówno Lecha, jak i Górnika.
Co więcej, Przegląd Sportowy Onet nieoficjalnie ustalił, że PZPN zamierza jednak wrócić do tematu rozgrywania Superpucharu Polski we Wrocławiu. To właśnie ma być docelowa lokalizacja tych rozgrywek. Dodatkowo jest to element większego planu. Związek ma za zadanie zwiększyć prestiż tych rozgrywek.
PZPN chce także rozwinąć sam format Superpucharu Polski i bardzo poważnie rozważa wprowadzenie nagród finansowych. Na razie jednak szczegóły dalszych planów nie są znane. W tegorocznej edycji zobaczymy wspomnianego Lecha oraz Górnika. Ci pierwsi wygrali Ekstraklasę, a drudzy Puchar Polski.