
Pogromczyni Igi Świątek już poza turniejem w Bad Homburg. Już dzień po ograniu Polki Emma Navarro poległa z zawodniczką spoza czołowej setki rankingu WTA 4:6, 2:6.
Najlepsza polska tenisistka zaliczyła bolesne wejście w sezon na kortach trawiastych, przegrywając w Bad Homburg już w pierwszym meczu z Emmą Navarro. To druga porażka z rzędu po tym, jak poległa w czwartej rundzie Roland Garros.
Dalszy ciąg artykułu pod materiałem wideo
Nie jest to oczywiście dobry sygnał przed zbliżającym się Wimbledonem, który odbędzie się w Londynie od 29 czerwca do 12 lipca. Zwłaszcza że Navarro, która ograła Świątek, wcale nie przygotowała niezwykłej formy na nawierzchnię trawiastą. 24. zawodniczka rankingu WTA poległa już dzień później.
Lepsza od Amerykanki okazała się Rumunka Elena Gabriela Ruse (105. WTA). W 75 minut uporała się z rywalką, pokonując ją z wynikiem 6:4, 6:2 i awansowała do półfinału turnieju. To już jej piąte zwycięstwo z rzędu w Bad Homburg z wyżej notowaną przeciwniczką. Począwszy od kwalifikacji, wyeliminowała między innymi Lindę Noskovą czy Annę Kalinskają. Teraz zmierzy się z wygraną pojedynku Karolina Muchova — Clara Tauson.
Przypomnijmy, że Świątek podczas Wimbledonu będzie bronić punktów za zeszłoroczne zwycięstwo. Ich strata będzie skutkować sporym spadkiem w rankingu.