Pogromczyni Igi Świątek wyrzucona. Dzień po pokonaniu Polki

    Pogromczyni Igi Świątek wyrzucona. Dzień po pokonaniu Polki

    2524 odsłon
    Pogromczyni Igi Świątek wyrzucona. Dzień po pokonaniu Polki

    Pogromczyni Igi Świątek już poza turniejem w Bad Homburg. Już dzień po ograniu Polki Emma Navarro poległa z zawodniczką spoza czołowej setki rankingu WTA 4:6, 2:6.

    Najlepsza polska tenisistka zaliczyła bolesne wejście w sezon na kortach trawiastych, przegrywając w Bad Homburg już w pierwszym meczu z Emmą Navarro. To druga porażka z rzędu po tym, jak poległa w czwartej rundzie Roland Garros.

    Dalszy ciąg artykułu pod materiałem wideo

    Nie jest to oczywiście dobry sygnał przed zbliżającym się Wimbledonem, który odbędzie się w Londynie od 29 czerwca do 12 lipca. Zwłaszcza że Navarro, która ograła Świątek, wcale nie przygotowała niezwykłej formy na nawierzchnię trawiastą. 24. zawodniczka rankingu WTA poległa już dzień później.

    • Przeczytaj również: To już pewne, Iga Świątek szuka nowego trenera. Ma tylko dwie możliwości

    Pogromczyni Świątek odpadła z Bad Homburg

    Lepsza od Amerykanki okazała się Rumunka Elena Gabriela Ruse (105. WTA). W 75 minut uporała się z rywalką, pokonując ją z wynikiem 6:4, 6:2 i awansowała do półfinału turnieju. To już jej piąte zwycięstwo z rzędu w Bad Homburg z wyżej notowaną przeciwniczką. Począwszy od kwalifikacji, wyeliminowała między innymi Lindę Noskovą czy Annę Kalinskają. Teraz zmierzy się z wygraną pojedynku Karolina Muchova — Clara Tauson.

    Przypomnijmy, że Świątek podczas Wimbledonu będzie bronić punktów za zeszłoroczne zwycięstwo. Ich strata będzie skutkować sporym spadkiem w rankingu.

    Artykuł sponsorowanyAD
    SamsungGalaxy AI - nowa era

    Stanowski

    Co dzisiaj majstrujemy do sekcji RAK LIVE?

    Stanowski