Po wyjściu ZEA z OPEC Irak stawia ultimatum

    Po wyjściu ZEA z OPEC Irak stawia ultimatum

    3694 odsłon
    Po wyjściu ZEA z OPEC Irak stawia ultimatum

    Irak domaga się od OPEC wyższego limitu wydobycia i ostrzega, że ​​może opuścić organizację, jeśli jego żądania nie zostaną spełnione.

    Zobacz też: Kraj Zatoki Perskiej ogłasza wyjście z OPEC. "Wojna z Iranem stworzyła dogodny moment"

    Irak domaga się od OPEC znacznego zwiększenia przysługującego mu limitu wydobycia ropy — poinformował w czwartek Bagdad, po wcześniejszych doniesieniach, jakoby kraj ten rozważał wystąpienie z kartelu w związku z zaistniałym sporem.

    Irak naciska na OPEC

    Informacje te pojawiły się po doniesieniach agencji Reuters, że Irak rozważa wystąpienie z kartelu, oraz po wypowiedzi rzecznika irackiego resortu ropy naftowej, cytowanego przez Bloomberg, który ostrzegł, że "konieczne będzie podjęcie decyzji o pozostaniu w organizacji lub wystąpieniu z niej", jeśli limity wydobycia ropy nie zostaną zniesione.

    Artykuł sponsorowanyAD
    SamsungGalaxy AI - nowa era

    Stanowski

    Co dzisiaj majstrujemy do sekcji RAK LIVE?

    Stanowski