
Irak domaga się od OPEC wyższego limitu wydobycia i ostrzega, że może opuścić organizację, jeśli jego żądania nie zostaną spełnione.
Zobacz też: Kraj Zatoki Perskiej ogłasza wyjście z OPEC. "Wojna z Iranem stworzyła dogodny moment"
Irak domaga się od OPEC znacznego zwiększenia przysługującego mu limitu wydobycia ropy — poinformował w czwartek Bagdad, po wcześniejszych doniesieniach, jakoby kraj ten rozważał wystąpienie z kartelu w związku z zaistniałym sporem.
Informacje te pojawiły się po doniesieniach agencji Reuters, że Irak rozważa wystąpienie z kartelu, oraz po wypowiedzi rzecznika irackiego resortu ropy naftowej, cytowanego przez Bloomberg, który ostrzegł, że "konieczne będzie podjęcie decyzji o pozostaniu w organizacji lub wystąpieniu z niej", jeśli limity wydobycia ropy nie zostaną zniesione.