
Sezon 2022 był ostatnim, gdy Bartosz Zmarzlik zdobywał punkty dla macierzystej Stali Gorzów. Od 2023 roku jest zawodnikiem Motoru Lublin. Wiadomo, że Zmarzlik będzie jeździł w Motorze do końca 2028 r., bo taki podpisał kontrakt na początku tego roku.
Magdalena Ciszek-Kozłowska została nową dyrektor zarządzającą Stali Gorzów.
Dalszy ciąg artykułu pod materiałem wideo
Jeżeli więc zapytać, kiedy Stal zrobi pierwszy krok, aby Zmarzlik kiedykolwiek wrócił do macierzy, to właśnie można powiedzieć, że taki został zrobiony! Nowa dyrektor zarządzająca Stali Gorzów jest niezwykle blisko teamu Zmarzlika. Od razu więc powróciły spekulacje, co z powrotem Zmarzlika do Gorzowa? Ciszek-Kozłowska udzieliła obszernej rozmowy Radiu Gorzów, w której została o to zapytana.
— Wiemy, że Bartek podpisał w tym sezonie nowy dwuletni kontrakt z Motorem, a więc do 2028 r., a na razie mamy sezon 2026 — mówiła Ciszek-Kozłowska. — Myślę, że Bartosz dopuszcza taką ewentualność, że w przyszłości wszystko zatoczy koło i wróci do Stali. Musimy jednak czekać — dodała.
Ciszek-Kozłowska wyjaśniła przy okazji, co ją łączy z zespołem Zmarzlika. — Może nie jestem członkiem teamu Zmarzlika, ale jestem jego bardzo blisko. Dorota Zmarzlik zawsze podkreśla, że wszyscy tworzymy rodzinę, że należymy do rodziny Zmarzlika, a więc tak to można określić — wyjaśniła nowa dyrektor klubu.
Bartosz Zmarzlik jest wychowankiem Stali Gorzów. Spędził w tej drużynie dwanaście sezonów w lidze (2011-2022). Od sezonu 2023 jeździ jednak dla Motoru Lublin. Gdy odchodził ze Stali, miał 27 lat. Obecnie jest trzydziestolatkiem, a w tym sezonie walczy o siódmy złoty medal indywidualnych mistrzostw świata.