Oto kto pokaże polskie kluby w pucharach. Znamy ustalenia

    Oto kto pokaże polskie kluby w pucharach. Znamy ustalenia

    2444 odsłon
    Oto kto pokaże polskie kluby w pucharach. Znamy ustalenia

    To prawdziwy rekord. W tym sezonie aż pięć polskich drużyn powalczy o europejskie puchary, w tym dwie o Ligę Mistrzów. Lech Poznań i Górnik Zabrze rozpoczną eliminacje już pod koniec lipca.

    Najwięcej emocji budzą eliminacje Ligi Mistrzów. Lech Poznań zmierzy się z mistrzem Danii AGF Aarhus, a Górnik Zabrze zagra z wicemistrzem Turcji, Fenerbahce SK. Jak ustalił Sport.pl, mecze dwóch polskich klubów w tych samych rozgrywkach pokaże dwóch różnych nadawców.

    Dalszy ciąg artykułu pod materiałem wideo

    TVP pokaże domowe spotkanie Lecha, które odbędzie się 28 lub 29 lipca. Z kolei Polsat przeprowadzi transmisję meczu Górnika, zaplanowanego na 29 lipca o godz. 20.00. Spotkania wyjazdowe obu drużyn (21 lub 22 lipca) wymagają jeszcze negocjacji z zagranicznymi klubami.

    Umowy z TVP i Polsatem obejmują również kolejne rundy eliminacji. Jeśli Lech lub Górnik odpadną z walki o Ligę Mistrzów, ich mecze w eliminacjach Ligi Europy lub Ligi Konferencji także będą transmitowane przez tych nadawców.

    Liga Europy i Liga Konferencji. Kto pokaże Jagiellonię, GKS Katowice i Raków?

    W eliminacjach Ligi Konferencji GKS Katowice zmierzy się z przegranym pary Hajduk Split — MSK Żilina. TVP pokaże ich domowy mecz 30 lipca. Polsat z kolei zajął się transmisjami Jagiellonii Białystok, która rozpocznie walkę w eliminacjach Ligi Europy 6 sierpnia. Rywal drużyny z Białegostoku będzie znany 20 lipca, a potencjalnymi przeciwnikami są m.in. Viktoria Pilzno czy PAOK.

    • Zobacz również: Oto największe rozczarowanie MŚ 2026. Przyjechali jako "czarny koń"

    Nieco mniej uwagi przyciąga Raków Częstochowa, który w 2. rundzie eliminacji Ligi Konferencji zmierzy się z maltańskim Valletta FC. Pierwsze spotkanie odbędzie się 23 lipca w Częstochowie, ale nadawca transmisji nie został jeszcze ustalony. Ostatnie sezony pokazują jednak, że z pewnością się znajdzie chętny i na tę rywalizację.

    Warto też dodać, że jeśli Lech i Górnik się spiszą w eliminacjach Ligi Mistrzów i dojdą aż do czwartej rundy, nazywanej rundą play-off, wówczas ich mecze na tym ostatnim etapie pokaże Canal+. Prawa do tego etapu należą bowiem, wraz z główną częścią rozgrywek, do właśnie tego płatnego nadawcy.

    Artykuł sponsorowanyAD
    SamsungGalaxy AI - nowa era

    Stanowski

    Co dzisiaj majstrujemy do sekcji RAK LIVE?

    Stanowski