
Po krótkiej przerwie Szymon Marciniak wraca do gry! FIFA poinformowała, że nasz arbiter poprowadzi mecz grupy G — Egipt — Iran. Wiadomo też co z drugim polskim sędzią, który — według doniesień — miał być zawieszony przez FIFA.
Szymon Marciniak rozpoczął mistrzostwa świata od meczu Argentyny z Algierią. Choć Polak zbierał na ogół dobre opinie, nie zabrakło też kontrowersji. Chodziło o sytuację z Lionelem Messim, w której, zdaniem wielu, Marciniak niesłusznie nie ukarał legendarnego piłkarza czerwoną kartką.
Dalszy ciąg artykułu pod materiałem wideo
Podczas drugiej kolejki grupowych meczów Polak odpoczywa, ale wiadomo już, że niedługo wróci na murawę. FIFA ogłosiła we wtorek, że poprowadzi on spotkanie w ramach trzeciej kolejki grupy G pomiędzy Egiptem a Iranem. Będą towarzyszyć mu polscy asystenci — Tomasz Listkiewicz i Adam Kupsik.
Starcie zapowiada się bardzo interesująco, bo Egipt z czterema punktami został niespodziewanym liderem grupy. Iran z dwoma punktami zajmuje natomiast drugie miejsce. Spotkanie rozpocznie się w sobotę, 27 czerwca o godz. 5.00.