
59-letni piłkarz Kazuyoshi Miura, były reprezentant Japonii, przedłużył o rok kontrakt z Fukushima United — informuje w czwartek trzecioligowy klub.
"Postanowiłem przedłużyć wyzwanie w Fukushima United FC. Będę kontynuował treningi z pasją i dawał z siebie wszystko każdego dnia, aby przyczynić się do awansu drużyny [do drugiej ligi]" — oświadczył Miura, cytowany w komunikacie klubu.
Dalszy ciąg artykułu pod materiałem wideo
Napastnik, urodzony 26 lutego 1967 r., ma obchodzić 60. urodziny jako zawodnik Fukushima United dzięki przedłużeniu kontraktu do 30 czerwca przyszłego roku — dodał klub.
Miura jest uznawany za najstarszego zawodowego piłkarza na świecie i prawdziwego obieżyświata. Z Japonii wyjechał w wieku 15 lat do Brazylii, gdzie w 1986 r. zadebiutował jako zawodowiec w drużynie Santosu. Po powrocie do ojczyzny zdobył nagrodę MVP inauguracyjnego sezonu J-League w 1993 r., grając w Verdy Kawasaki. W tym samym roku został pierwszym Japończykiem, który otrzymał tytuł Azjatyckiego Piłkarza Roku.
Został też pierwszym japońskim piłkarzem grającym we włoskiej ekstraklasie — w barwach Genoi (1994/95). Występował również w takich klubach jak Dinamo Zagrzeb, Kyoto Sanga, Vissel Kobe, Sydney FC i portugalskie Oliveirense.
Miura w reprezentacji Japonii występował w latach 1990-2000 i w 89 meczach strzelił 55 goli. (PAP)
Źródło informacji: Polska Agencja Prasowa