Mistrzyni US Open zalała się łzami. Sceny na Wimbledonie

    Mistrzyni US Open zalała się łzami. Sceny na Wimbledonie

    2333 odsłon
    Mistrzyni US Open zalała się łzami. Sceny na Wimbledonie

    Ma dopiero 26 lat, wygrała US Open, a od dwóch lat nie mogła dostać się do wielkoszlemowego turnieju. Czarna seria Bianki Andreescu wreszcie została przerwana. Kanadyjka zalała się łzami po zwycięstwie w kwalifikacjach do Wimbledonu.

    W karierze Bianki Andreescu sukces pojawił się niespodziewanie szybko. Kanadyjka w 2019 r. została sensacyjną mistrzynią US Open, pokonując w finale samą Serenę Williams. Wydawało się, że niedługo później zostanie jedną z czołowych zawodniczek rankingu, jednak szybko złapała kontuzję i nie potrafi nawiązać do tamtego rezultatu.

    Dalszy ciąg artykułu pod materiałem wideo

    Do dziś Kanadyjka nie doszła jednak dalej niż czwarta runda wielkoszlemowego turnieju, a od jej triumfu minęło już przecież siedem lat. Co więcej, po raz ostatni tenisistka zagrała w US Open w 2024 r. Od prawie dwóch lat odpada w kwalifikacjach lub nie startuje.

    • Przeczytaj również: To już pewne, Iga Świątek szuka nowego trenera. Ma tylko dwie możliwości

    Zwyciężczyni US Open wreszcie awansowała na Wimbledon

    Jej czarna seria wreszcie została przerwana podczas kwalifikacji do tegorocznego Wimbledonu. W czwartek tenisistka notowana obecnie na 180. miejscu w rankingu WTA wygrała w trzeciej rundzie eliminacji z Alaksandrą Sasnowicz. Wcześniej wyeliminowała jeszcze Jil Teichmann oraz Polonę Hercog. Po awansie zalała się łzami szczęścia.

    Wimbledon 2026 odbędzie się od 29 czerwca do 12 lipca w Londynie. W turnieju wezmą udział polscy tenisiści — Iga Świątek, Maja Chwalińska, Magdalena Fręch, Magda Linette, Kamil Majchrzak oraz Hubert Hurkacz. Kwalifikacji nie przebrnęły Katarzyna Kawa i Linda Klimovicova.

    Artykuł sponsorowanyAD
    SamsungGalaxy AI - nowa era

    Stanowski

    Co dzisiaj majstrujemy do sekcji RAK LIVE?

    Stanowski