Medalista mistrzostw Polski na dopingu. Grożą mu cztery lata dyskwalifikacji

    Medalista mistrzostw Polski na dopingu. Grożą mu cztery lata dyskwalifikacji

    1318 odsłon
    Medalista mistrzostw Polski na dopingu. Grożą mu cztery lata dyskwalifikacji

    Piotr Jaśtal to utytułowany biegacz górski. Podczas festiwalu Pieniny Ultra Trail wywalczył dwa kolejne medale mistrzostw Polski. Niedługo później jego testy antydopingowe okazały się pozytywne.

    W jego organizmie wykryto ostarynę zaliczaną do grupy SARMów. To substancja, która wspomaga utrzymanie masy mięśniowej podczas redukcji, często wykorzystywana nielegalnie w sportach sylwetkowych. Choć oficjalne komunikaty ze strony agencji dopingowej jeszcze się nie pojawiły, to za pośrednictwem portalu racepace.pl Jaśtal chce je uprzedzić.

    Dalszy ciąg artykułu pod materiałem wideo

    Medalista mistrzostw Polski na dopingu

    — To była absolutnie pierwsza kontrola w moim życiu, wcześniej nawet nie wiedziałem dokładnie, jak te procedury wyglądają od wewnątrz. [...] Wróciłem po weekendzie do domu w przeświadczeniu, że jestem podwójnym medalistą mistrzostw Polski — mówi biegacz w rozmowie z racepace.pl.

    — Dowiedziałem się pod koniec maja, jakoś 20 albo 21 maja. [...] Byłem w tak potężnym szoku, że przez pierwsze dwa dni dosłownie nie mogłem wstać z łóżka — dodaje.

    Artykuł sponsorowanyAD
    SamsungGalaxy AI - nowa era

    Stanowski

    Co dzisiaj majstrujemy do sekcji RAK LIVE?

    Stanowski