
— Podstawowi zawodnicy, tj. Vladislav Ursu, Park Jeongwoo, Mizuki Oikawa i Rafał Formela, pozostają w drużynie na nowy sezon LOTTO Superligi — mówi Piotr Szafranek, trener Mistrza Polski The PLUGiN Olimpii Grudziądz.
Wymienieni zawodnicy w drodze po złoty medal zdobyli aż 61 z 62 punktów Olimpii, co stanowi 98 procent. Zdecydowanie najlepszym tenisistą stołowym całej superligi był Mołdawianin Vladislav Ursu — 38 zwycięstw, ale wygrywali również Koreańczyk Park Jeongwoo — 10, Rafał Formela — 9 i Japończyk Mizuki Oikawa — 4. Punkt dołożył Fin Alex Naumi.
— Co do Alexa nie zapadła jeszcze ostateczna decyzja, ale jeśli pozyskamy jakiegoś jeszcze Europejczyka, to chyba bez niego w sezonie 2026/2027 — powiedział trener Piotr Szafranek.
Z zespołem z Grudziądza żegna się największy pechowiec Japończyk Kei Eto, który poniósł same porażki (0-5), ale aż cztery po 2:3; np. z Patrykiem Chojnowskim 5-6 w ostatnim secie i Piotrem Chodorskim 4-6. W składzie obrońców tytułu zabraknie także Tajwańczyka Chang Ping-Chenga, który w zeszłym sezonie ani razu nie pojawił się w Polsce.
The PLUGiN Olimpia zdobyła swój szósty tytuł Mistrza Polski i jednocześnie pierwszy od dekady. Z kolei od premierowego sukcesu w dawnej Ekstraklasie minęło ćwierć wieku. Zawodnicy z Grudziądza byli też pierwszymi polskimi medalistami (brązowymi) Ligi Mistrzów. Po latach ich sukces powtórzyły dwa kluby: Orlen Bogoria Grodzisk Mazowiecki dwukrotnie i Bank Spółdzielczy Orlicz 1924 Suchedniów raz.
Po złoto w 2026 roku, poza wymienionymi tenisistami stołowymi, sięgnęli również Patryk Jendrzejewski i Olaf Glanert.
W fazie zasadniczej Grudziądzanie wygrali 14 z 22 meczów, zaś w turnieju finałowym w Grodzisku Mazowieckim pokonali najpierw Baltę AZS AWFiS Gdańsk 3:1, zaś w decydującym spotkaniu Orlen Bogorię także 3:1.