Legenda nie jedzie na Wimbledon. Ma nawrót choroby

    Legenda nie jedzie na Wimbledon. Ma nawrót choroby

    806 odsłon
    Legenda nie jedzie na Wimbledon. Ma nawrót choroby

    Członkini Tenisowej Galerii Sław Chris Evert informuje, że z powodu nawrotu nowotworu jajnika nie pojedzie na Wimbledon. Amerykanka zmaga się z chorobą od 2021 r.

    W czwartek 71-letnia Evert ogłosiła w mediach społecznościowych, że przeszła operację po tym, jak badania wykazały nawrót choroby. Ujawniła, że w najbliższych tygodniach rozpocznie chemioterapię.

    Dalszy ciąg artykułu pod materiałem wideo

    "Z tego powodu nie wezmę udziału w tegorocznym Wimbledonie i na kilka miesięcy wycofam się z moich zobowiązań zawodowych, aby skupić się na swoim zdrowiu. Rak jajnika jest nieuleczalny, ale pozostanę optymistycznie nastawiona i zdeterminowana, aby kontynuować tę walkę. Jestem głęboko wdzięczna mojemu zespołowi medycznemu, rodzinie, przyjaciołom i wszystkim, którzy okazali mi życzliwość i wsparcie. Mam nadzieję, że wkrótce znów się ze wszystkimi zobaczę" — przekazała.

    • Przeczytaj również: To już pewne, Iga Świątek szuka nowego trenera. Ma tylko dwie możliwości

    Wimbledon — była tenisistka Chris Evert nie pojedzie na turniej z powodu nawrotu choroby

    Evert jest 18-krotną mistrzynią wielkoszlemową w grze pojedynczej. Siedmiokrotnie triumfowała we French Open, sześciokrotnie w US Open, trzykrotnie w Wimbledonie i dwukrotnie w Australian Open. Była u szczytu kariery w latach 1974-1984. Obecnie pracuje jako ekspertka i komentatorka tenisa w telewizji ESPN. (PAP)

    Źródło informacji: Polska Agencja Prasowa

    Artykuł sponsorowanyAD
    SamsungGalaxy AI - nowa era

    Stanowski

    Co dzisiaj majstrujemy do sekcji RAK LIVE?

    Stanowski