
Członkini Tenisowej Galerii Sław Chris Evert informuje, że z powodu nawrotu nowotworu jajnika nie pojedzie na Wimbledon. Amerykanka zmaga się z chorobą od 2021 r.
W czwartek 71-letnia Evert ogłosiła w mediach społecznościowych, że przeszła operację po tym, jak badania wykazały nawrót choroby. Ujawniła, że w najbliższych tygodniach rozpocznie chemioterapię.
Dalszy ciąg artykułu pod materiałem wideo
"Z tego powodu nie wezmę udziału w tegorocznym Wimbledonie i na kilka miesięcy wycofam się z moich zobowiązań zawodowych, aby skupić się na swoim zdrowiu. Rak jajnika jest nieuleczalny, ale pozostanę optymistycznie nastawiona i zdeterminowana, aby kontynuować tę walkę. Jestem głęboko wdzięczna mojemu zespołowi medycznemu, rodzinie, przyjaciołom i wszystkim, którzy okazali mi życzliwość i wsparcie. Mam nadzieję, że wkrótce znów się ze wszystkimi zobaczę" — przekazała.
Evert jest 18-krotną mistrzynią wielkoszlemową w grze pojedynczej. Siedmiokrotnie triumfowała we French Open, sześciokrotnie w US Open, trzykrotnie w Wimbledonie i dwukrotnie w Australian Open. Była u szczytu kariery w latach 1974-1984. Obecnie pracuje jako ekspertka i komentatorka tenisa w telewizji ESPN. (PAP)
Źródło informacji: Polska Agencja Prasowa