
Martyna Kubka do ostatnich chwil liczyła na udział w kwalifikacjach do Wimbledonu. 25-letnia tenisistka w Londynie czekała na rozwój sytuacji. Teraz w sieci zamieściła poruszający wpis.
Na kortach Wimbledonu rozpoczęły się trzystopniowe kwalifikacje, których stawką jest awans do głównej drabinki wielkoszlemowego turnieju. Na trawiastych kortach w Londynie swe szanse pogrzebała już Linda Klimovicova, a pierwszy udany mecz ma za sobą Katarzyna Kawa. Do końca ważyły się natomiast losy trzeciej naszej reprezentantki Martyny Kubki, która była pierwsza na liście oczekujących.
Dalszy ciąg artykułu pod materiałem wideo
Jak informuje profil "Z kortu", 25-letnia zawodniczka do końca liczyła na to, że uda jej się zakwalifikować do debiutanckich kwalifikacji turnieju wielkoszlemowego. Polka niestety musiała finalnie przełknąć gorzką pigułkę.
Kubka plasuje się na razie na 211. miejscu w rankingu, co jest jej najlepszym osiągnięciem w karierze. W najbliższych miesiącach będzie walczyć o poprawienie swej pozycji. Już obecna pozycja w rankingu pozwoli jej na udział w kwalifikacjach US Open. A czas powinien pracować tylko na jej korzyść.