
Wydaje się, że jasna stała się przyszłość Maxa Verstappena, a przynajmniej jej część. Według informacji "La Gazzetty dello Sport" Mercedes aktywował specjalną klauzulę w kontrakcie George'a Russella. Oto szczegóły.
Od długiego czasu mówiło się o tym, że Mercedes interesuje się holenderskim kierowcą Formuły 1. Verstappen nie zmienił jednak zespołu ani w 2026 r., ani nie zanosi się na to, aby zrobił to na sezon 2027.
Dalszy ciąg artykułu pod materiałem wideo
Według włoskiej "La Gazzetty dello Sport" nawet pomimo tego, że Verstappen będzie mógł aktywować klauzulę odejścia z Red Bulla, to nie przejdzie do Mercedesa. Wszystko dlatego, że w tym teamie pozostanie George Russell.
Oficjalnie informacje w tej sprawie mają zostać przekazane niedługo. To właśnie Brytyjczyka potencjalnie zastąpić miał Holender. Drugim kierowcą w Mercedesie jest zaledwie 19-letni Kimi Antonelli, który jest liderem klasyfikacji kierowców w F1 w tym sezonie.