Iga Świątek będzie protestować w czasie Wimbledonu. Oto powód

    Iga Świątek będzie protestować w czasie Wimbledonu. Oto powód

    1159 odsłon
    Iga Świątek będzie protestować w czasie Wimbledonu. Oto powód

    Największe tenisowe gwiazdy, w tym Iga Świątek, idą za ciosem i na Wimbledonie, podobnie jak w czasie Roland Garros, będą zdecydowanie mniej aktywne medialnie. Nawet pomimo tego, że londyński szlem wykonał ukłon w ich stronę.

    Podczas turnieju w Paryżu rozpoczęły się protesty gwiazd. Ograniczyły one swoją medialną aktywność, aby wymusić na organizatorach większe nagrody pieniężne. I choć Wimbledon zdecydowanie podniósł pulę, to w Londynie będzie tak samo.

    Dalszy ciąg artykułu pod materiałem wideo

    Iga Świątek ponownie dołączy do protestu

    — Oczywiście zarabiamy dużo pieniędzy, nie mogę powiedzieć, że mamy problemy. Ale porozmawiajmy o zawodniczkach, które są w pierwszej "200", a nawet w pierwszej setce — mówiła niedawno Iga Świątek w wywiadzie dla "Financial Times".

    Zawodnicy domagają się, aby mieli większy udział w zyskach wypracowywanych przez turnieje wielkoszlemowe. Według brytyjskiego "Guardiana" protest będzie trwał przez pierwszy tydzień Wimbledonu. Tak więc przez ten czas wezmą oni udział jedynie w obowiązkowym dniu medialnym i to przez maksymalnie 15 minut.

    Artykuł sponsorowanyAD
    SamsungGalaxy AI - nowa era

    Stanowski

    Co dzisiaj majstrujemy do sekcji RAK LIVE?

    Stanowski