
"Klęska na koniec. Dostali to, na co zasłużyli" — tak czeskich piłkarzy rozlicza dziennikarz Seznamzpravy.cz. "Wstyd" po "haniebnej podróży" — to tylko niektóre nagłówki zza naszej południowej granicy.
Wyjście z grupy A nie było zadaniem niemożliwym. Udowodniła to reprezentacja Republiki Południowej Afryki, która sensacyjnie wygrała z Koreą Południową 1:0 i po raz pierwszy w historii awansowała do fazy pucharowej mundialu. W zupełnie innej sytuacji są nasi południowy sąsiedzi.
Dalszy ciąg artykułu pod materiałem wideo
Wiadomo już, że w 1/16 finału jeszcze w tym tygodniu RPA zagra z Kanadą. Do tego Meksyk wyszedł z grupy z kompletem punktów, a Czesi kompletnie przepadli i odpadają z zaledwie jednym punktem na koncie. Zeszłej nocy przegrali z Meksykiem aż 0:3.
Tuż za granicą Polski z serwisów informacyjnych wylewa się ostra krytyka, na którą zasłużyli zawodnicy Miroslava Koubka. "Klęska na koniec. Czescy piłkarze na mistrzostwach świata dostali dokładnie to, na co zasłużyli" — grzmi serwis Seznamzpravy.cz.
Seznam Zpravy
"Wstyd na koniec. Czescy piłkarze na Mistrzostwach Świata dostali dokładnie to, na co zasłużyli" - pisze Seznamzpravy.com
"Czekali 20 lat, aż pojawią się na największym festiwalu piłkarskim. Rozegrali trzy mecze, w których okazało się, że nie są wystarczająco dobrzy, by awansować do czołówki i polecieli do domu. To się nie udało. I lepiej już nie będzie" — wyciąga porażające wnioski dziennikarz.
"Nie znaleźli żadnej broni. Nie znaleźli równowagi. Nawet remis nie wystarczyłby czeskiej drużynie w 99 proc. przypadków. Nie udało im się uzyskać nawet remisu" — dodaje.
Korespondent znanego w Czechach serwisu opisuje szaloną atmosferę na Estadio Azteca. Fatalna postawa gości tylko podsyciła emocje lokalnych fanów. "Być może spałeś, gdy reprezentacja zagłuszyła resztki nadziei w dalekim Meksyku. Kubki z piwem poleciały z trybun, wszyscy stali i bezlitośnie buczeli, gdy Czesi zniknęli ze sceny. Kto wie, czy nie będziemy musieli czekać kolejne 20 lat na następne mistrzostwa" — to kolejne gorzkie przemyślenie.
Czeski selekcjoner nieco inaczej podsumował ostatnie spotkanie jego kadry na MŚ. — Nasz najlepszy występ — powiedział trener Miroslav Koubek w pomeczowym wywiadzie na antenie Ceska televize.
— Wynik jest dla nas okrutny, w końcu nas złamali — dodał, cytowany przez serwis CNN.irpima.cz.
CNN Prima
CNN.iprima.cz: "Czechy przegrały z Meksykiem i odpadły z mundialu. Nasz najlepszy występ – powiedział trener"
Piłkarzy i trenera za brak jedności i złe decyzje rozlicza Blesk.cz. "Czeska katastrofa na MŚ. Spór Koubki z Visinskym i kontuzja Soucka" — czytamy już w tytule.
blesk
Blesk.cz: "Czeska katastrofa na MŚ. Spór Koubki z Visinskym i kontuzja Soucka"
"Występ reprezentacji Czech na mistrzostwach w Ameryce zakończył się po fazie grupowej. I niestety, z hańbą, zajęli ostatnie miejsce w fazie grupowej" — podkreśla dziennikarz Jonas Bartos.
"Błędy w drugiej połowie wynikały z pytania: czy ty pójdziesz tam, czy ja? Ostatecznie nikt tam nie poszedł… To była seria ogromnych błędów, to niemożliwe na tym poziomie" — mówi cytowany przez czeski serwis były kadrowicz Roman Hubnik.
"Smutek Czechów pogłębiła kontuzja rezerwowego Soucka. Doznał poważnego urazu kostki podczas mijania bramkarza i nie mógł kontynuować gry" — odnotował Blesk.
Dla dziennikarza wyjście w pierwszym składzie Denisa Visinský'ego było zaskoczeniem. Ofensywny pomocnik nie poradził sobie z presją, a za tę decyzję dostaje się także trenerowi, który podkreśla, że nie zamierza podawać się do dymisji.
"Żałuję tej szansy, powinienem był strzelić gola, a wyglądało to inaczej" — twierdzi pomocnik. Chwilę później odpowiedział mu selekcjoner. "Denisowi zabrakło energii" — rozlicza 23-latka z Viktorii Pilzno Koubek.
"Cud? Niemożliwy. Czesi cierpieli na meksykańskiej fieście, haniebna podróż kończy się jednym punktem" — grzmi w podobnym tonie Sport.aktualne.cz.
Sport.aktualne.cz
Sport.aktualne.cz: "Cud? Niemożliwy. Czesi cierpieli na meksykańskiej fieście, haniebna podróż kończy się jednym punktem"
"Czescy piłkarze zakończyli swoją pełną grozy drogę przez MŚ porażką 0:3 z Meksykiem" — dodano. "Czechom nie udało się awansować z grupy MŚ po raz drugi od czasu podziału federacji; 20 lat temu w Niemczech również odpadły po fazie grupowej" — przypomniano.