
Piłkarze wicemistrza Polski, Górnika Zabrze, pokonali u siebie pierwszoligową Puszczę Niepołomice 3:0 w pierwszym letnim sparingu. Bramki zdobyli Lukas Ambros (14., z rzutu wolnego), Bruno Durdov (17.) i Jarosław Kubicki (83.).
Mecz został podzielony na trzy części — 45, 40 i 20 minut.
18-letni chorwacki skrzydłowy Durdov, wykupiony z Hajduka Split, zdobył pierwszego gola w zabrzańskich barwach.
Dalszy ciąg artykułu pod materiałem wideo
Drużyna trenera Michala Gasparika w sobotę wyjedzie do Niemiec, gdzie rozegra sparing z Hallescher FC z okazji 60-lecia tego klubu, a stamtąd uda się na 10-dniowe zgrupowanie do Austrii. Tam jej rywalami w meczach towarzyskich będą RB Salzburg, WSG Tirol i duński FC Nordsjaelland.
Górnik wróci do kraju 10 lipca, a sześć dni później — jako zdobywca Pucharu Polski — zagra w Poznaniu z mistrzem kraju Lechem o Superpuchar Polski.
Zabrzanie w drugiej rundzie kwalifikacji Ligi Mistrzów zmierzą się z wicemistrzem Turcji — Fenerbahce Stambułem. Pierwsze spotkanie odbędzie się 21-22 lipca na wyjeździe, a rewanż 29 lipca u siebie.