
Ogromna sensacja w siatkarskiej Lidze Narodów! Brazylijczycy po raz pierwszy w swojej historii przegrali z Ukrainą. A udział w tym mieli zawodnicy polskiej PlusLigi.
Brazylia była dotychczas niepokonana w tym roku i straciła ledwie punkt w Lidze Narodów (3:2 z Argentyną). W środę zawodnicy z Ameryki Południowej zmierzyli się z Ukrainą.
Dalszy ciąg artykułu pod materiałem wideo
Rywale zza naszej wschodniej granicy w poprzednim spotkaniu przegrali z Polakami, ale dopiero po tie-breaku i od dłuższego czasu zaliczają konsekwentny rozwój. Tym razem od pierwszego seta pokazali, że postawią trudne warunki.
Wygrali 29:27, by po następnych zaciętych setach zwyciężyć w całym meczu 22:25, 25:22, 25:21. Najlepiej punktującym zawodnikiem Ukraińców był światowej klasy przyjmujący Ołeh Płotnycki (19 pkt), ale ledwie dwa "oczka" mniej dopisał do wyniku Wasyl Tupczij. Atakujący, podobnie jak dwóch innych kadrowiczów, gra w polskiej PlusLidze w barwach ukraińskiego Barkomu-Każany Lwów. Kapitanem Niebiesko-Żółtych jest Jurij Semeniuk z Projektu Warszawa.