
Betard Sparta Wrocław nie przestaje zaskakiwać! W środowy wieczór klub przekazał bardzo dużą informację dla kibiców. Mianowicie wchodzą we współpracę z angielskim klubem Ipswich Witches, nabywając jego mniejszościowy pakiet udziałów.
Takiej informacji nikt się nie spodziewał. Wrocławianie nawiązali współpracę z działaczami z Ipswich. Czy to może oznaczać, że od teraz we Wrocławiu będzie więcej zawodników z Anglii?
Dalszy ciąg artykułu pod materiałem wideo
— Żużel nie zaczyna się i nie kończy w Polsce. Wiem, że od wielu lat mamy najlepszą i najmocniejszą ligę żużlową na świecie. Na ten sport patrzymy jednak globalnie i zdaję sobie sprawę, że musimy wzmacniać inne ligi, rozwijać tę dyscyplinę w innych ważnych miejscach na świecie. To konieczne, by żużel się wzmacniał globalnie. Anglia to kolebka speedway’a i nie miałem wątpliwości, że właśnie w tym miejscu powinniśmy rozpocząć ten nowy etap współpracy — mówi Andrzej Rusko, prezes WTS Sparty.