Było 2:6, 1:3 i zwrot. Co za thriller Venus Williams w Bad Homburgu

    Było 2:6, 1:3 i zwrot. Co za thriller Venus Williams w Bad Homburgu

    1856 odsłon
    Było 2:6, 1:3 i zwrot. Co za thriller Venus Williams w Bad Homburgu

    Venus Williams przegrywała już 2:6, 1:3 i wydawało się, że lada moment pożegna się z turniejem w Bad Homburgu. Amerykańska gwiazda była jednak w stanie wrócić. Na finiszu zabrakło jej jednak bardzo niewiele i po trzysetowym thrillerze przegrała.

    Venus Williams w tym sezonie nie próżnuje i rozpoczęła kolejny turniej. Tym razem Amerykanka wystartowała w zawodach WTA 500 w Bad Homburgu i w pierwszej rundzie trafiła na Irinę-Camelię Begu (217. WTA). Niewątpliwie jasne było, że będzie to starcie dwóch bardzo doświadczonych tenisistek. W końcu pierwsza z nich ma 46 lat, a druga 35.

    Dalszy ciąg artykułu pod materiałem wideo

    Fatalny start Venus Williams w Bad Homburgu. Było już 2:6, 1:3

    Naturalnie faworytką wydawała się jednak Rumunka, bo ta dwa spotkania w Bad Homburgu (w kwalifikacjach) już wygrała. Natomiast Williams przed rozpoczęciem gry mogła "pochwalić się" serią... 11 porażek z rzędu. I rzeczywiście różnice od początku widać było na korcie. Co prawda, po czterech gemach było 2:2, ale potem Begu zaczęła budować przewagę.

    • Nie przegap: Wimbledon reaguje w sprawie Mai Chwalińskiej. Pojawił się wpis

    Do końca pierwszego seta dwukrotnie przełamała Williams i to pozwoliło jej wygrać 6:2. Po krótkiej przerwie zaczęliśmy drugą partię i już w pierwszym gemie 35-latka znów zdobyła breaka. To dało jej prowadzenie 3:1, które jednak szybko stopniało. Williams doprowadziła do remisu 3:3, a potem wyszła na prowadzenie 4:3. To zwiastowało spore emocje.

    Co za powrót Venus Williams! I ten finisz. Ależ wynik

    I faktycznie nie brakowało ich. Druga partia niespodziewanie padła łupem Amerykanki 6:4, która z każdą minutą grała coraz lepiej. Decydujący set był pokazem skutecznej gry z serwisu zarówno jednej, jak i drugiej tenisistki. O przełamaniach nie było mowy. Aż do ósmego gema. W nim to Williams okazała się lepsza i objęła prowadzenie 5:3. 35-latka nie złożyła jednak broni.

    • Polecamy: Dwie Polki walczą o Wimbledon. Właśnie poznały rywalki

    Udało jej się odrobić stratę breaka i doprowadzić do remisu 5:5. Jasne więc było, że na finiszu będzie się działo! Po 12 gemach na tablicy wyników widniał remis 6:6 i wszystko miało rozstrzygnąć się w tie-breaku. W nim to Begu jako pierwsza miała piłki meczowe. Dopiero trzecią z nich udało jej się wykorzystać. Ostatecznie wygrała 6:2, 4:6, 7:6(6).

    Venus Williams odpada w Bad Homburgu. Czarna seria Amerykanki trwa

    Wynik ten oznacza, że Williams żegna się z WTA 500 w Bad Homburgu już po pierwszej rundzie. Tym samym wiemy, że na pewno nie dojdzie do jej starcia z Igą Świątek. Teoretycznie panie mogły spotkać się w półfinale turnieju, ale od początku wydawało się to mało realne. Dla amerykańskiej gwiazdy poniedziałkowy mecz to też 12. porażka z rzędu.

    Artykuł sponsorowanyAD
    SamsungGalaxy AI - nowa era

    Stanowski

    Co dzisiaj majstrujemy do sekcji RAK LIVE?

    Stanowski