Brazylia złamała protokół FIFA podczas MŚ 2026. Oto powód buntu

    Brazylia złamała protokół FIFA podczas MŚ 2026. Oto powód buntu

    1657 odsłon
    Brazylia złamała protokół FIFA podczas MŚ 2026. Oto powód buntu

    Protokół FIFA nakazuje rezerwowym natychmiastowe opuszczenie murawy po hymnach. Reprezentacja Brazylii postanowiła jednak z premedytacją zignorować te wytyczne na MŚ. Zamiast 11 graczy, do zdjęcia stanęła cała kadra.

    Obrazek z przedmeczowej sesji zdjęciowej Brazylijczyków obiegł już cały świat. Jak donosi dziennik "O Globo", ta rewolucja na murawie narodziła się całkowicie spontanicznie przed starciem z Marokiem.

    Dalszy ciąg artykułu pod materiałem wideo

    Gdy wybrzmiały hymny, liderzy szatni rzucili krótkie hasło: "zostajemy razem". Piłkarze zignorowali sztywne procedury FIFA, stając ramię w ramię do wspólnej, rozszerzonej fotografii.

    Inicjatywa z miejsca stała się hitem i została powtórzona w meczu z Haiti.

    "Te małe kroki, które podejmujemy, jednocząc się w takich momentach, są częścią wielkiego celu, do którego chcemy wspólnie dotrzeć" — zdradził Matheus Cunha, cytowany przez dziennik.

    Brazylijscy dziennikarze błyskawicznie wyłapali jednak jeden intrygujący detal. Na zdjęciu pozowało 25 z 26 powołanych graczy. Zabrakło na nim największej gwiazdy — Neymara. Powód był prozaiczny. W inauguracyjnym starciu pomocnik przebywał na ławce w stroju cywilnym i nie uczestniczył w przedmeczowej ceremonii.

    Dziennikarze natychmiast przypomnieli sobie magię amerykańskiego mundialu z 1994 r. Wtedy to reprezentacja Brazylii, krocząc po upragnione mistrzostwo świata, również stworzyła potężny wizualny symbol, wychodząc na murawę, trzymając się za ręce.

    Artykuł sponsorowanyAD
    SamsungGalaxy AI - nowa era

    Stanowski

    Co dzisiaj majstrujemy do sekcji RAK LIVE?

    Stanowski