
Legia Warszawa oficjalnie ogłosiła kolejne odejście. Tym razem mowa o trenerze, który poprowadził swój zespół do awansu. Rezerwy Wojskowych zagrają w Betclic 2.
W ostatnich dniach kibice z Łazienkowskiej 3 nie mają zbyt wielu powodów do optymizmu. Przed zespołem Marka Papszuna niezwykle trudny sezon. Z kadry ubył jeden z gwiazdorów. Jean-Pierre Nsame w najbliższej rundzie grać będzie w Pogoni Szczecin. Legia ogłosiła jeszcze jedną ważną informację.
Dalszy ciąg artykułu pod materiałem wideo
"Trener Filip Raczkowski odchodzi z Akademii Legii. Trener Legii II Warszawa odchodzi z klubu po czterech latach. W ostatnim sezonie z zespołem rezerw wywalczył awans do II ligi, a wcześniej zdobył Mazowiecki Puchar Polski. W czasie swojej pracy w Legii prowadził również zespół U19 i odegrał ważną rolę w rozwoju młodych zawodników. Trenerze, dziękujemy za wspólną pracę i życzymy sukcesów w dalszej karierze szkoleniowej" — czytamy w oficjalnym komunikacie klubu.
W maju rezerwy Legii wywalczyły sobie awans do Betclic 2. Ligi. To zespół, w którym grali m.in. Mateusz Możdżeń i Adam Ryczkowski, a w awansie pomógł Kacper Tobiasz, którego nie ma już w klubie.
34-letni trener został już oficjalnie przedstawiony przez Koronę Kielce. "Filip Raczkowski został nowym asystentem pierwszego trenera Korony Kielce. Szkoleniowiec wzmocni sztab szkoleniowy Żółto-Czerwonych przed startem nowego sezonu w PKO BP Ekstraklasie" — podano.
W Kielcach ma pełnić rolę asystenta trenera Jacka Zielińskiego. — Korona w stosunku do mnie wykazała się dużym zainteresowaniem, co m.in. spowodowało, że uwierzyłem w ten projekt. Jestem przekonany, że mogę tutaj wnieść wiele pozytywnych rzeczy. Zdążyłem się już przekonać, że w Kielcach panuje rodzinna atmosfera i cieszę się z tego, bo to na pewno pomoże mi w pierwszych dniach. Miałem okazję też być na jednym meczu przy Ściegiennego. Bardzo spodobała mi się wtedy aura i otoczka — mówi Raczkowski cytowany przez klub z województwa świętokrzyskiego.