
Niestety! Katarzyna Kawa nie zagra w głównej drabince tegorocznego Wimbledonu. Polka przegrała w ostatniej rundzie kwalifikacji.
33-latka walkę o występ w głównej drabince rozpoczęła od starcia z Susan Bandecchi (168. WTA), które zakończyło się jej pewnym triumfem 6:1, 6:3. W drugiej rundzie odprawiła natomiast Lucrezię Stefanini (163. WTA) 6:4, 2:6, 6:2.
Dalszy ciąg artykułu pod materiałem wideo
W decydującym meczu poprzeczka zawisła jednak znacznie wyżej. Rywalką tenisistki z Krynicy-Zdroju była 138. zawodniczka rankingu WTA, która także miała za sobą dwa wygrane mecze. Amerykanka szybko pokazała, że Kawę czeka trudna przeprawa i zażarty bój o awans.
Tym bardziej że Polka źle weszła w spotkanie. O ile jednak w pierwszym gemie zdołała obronić dwa break pointy, o tym w trzecim była już bezradna i straciła podanie. Sama nie wykorzystała natomiast szansy na przełamanie, przez co Day szybko odskoczyła na 3:1.