Ależ szkoda tego meczu. Nie będzie piątej Polki na Wimbledonie

    Ależ szkoda tego meczu. Nie będzie piątej Polki na Wimbledonie

    1876 odsłon
    Ależ szkoda tego meczu. Nie będzie piątej Polki na Wimbledonie

    Niestety! Katarzyna Kawa nie zagra w głównej drabince tegorocznego Wimbledonu. Polka przegrała w ostatniej rundzie kwalifikacji.

    33-latka walkę o występ w głównej drabince rozpoczęła od starcia z Susan Bandecchi (168. WTA), które zakończyło się jej pewnym triumfem 6:1, 6:3. W drugiej rundzie odprawiła natomiast Lucrezię Stefanini (163. WTA) 6:4, 2:6, 6:2.

    Dalszy ciąg artykułu pod materiałem wideo

    W decydującym meczu poprzeczka zawisła jednak znacznie wyżej. Rywalką tenisistki z Krynicy-Zdroju była 138. zawodniczka rankingu WTA, która także miała za sobą dwa wygrane mecze. Amerykanka szybko pokazała, że Kawę czeka trudna przeprawa i zażarty bój o awans.

    Tym bardziej że Polka źle weszła w spotkanie. O ile jednak w pierwszym gemie zdołała obronić dwa break pointy, o tym w trzecim była już bezradna i straciła podanie. Sama nie wykorzystała natomiast szansy na przełamanie, przez co Day szybko odskoczyła na 3:1.

    Artykuł sponsorowanyAD
    SamsungGalaxy AI - nowa era

    Stanowski

    Co dzisiaj majstrujemy do sekcji RAK LIVE?

    Stanowski