
Druga porażka w tej edycji Ligi Narodów! Reprezentacja Polski siatkarek przegrała z Kanadą 2:3, a zdecydowanie zawiodła liderka kadry, czyli Magdalena Stysiak. Prawdziwą bohaterką została zaś 19-letnia środkowa.
Katarzyna Wenerska — Magdalena Stysiak, Natalia Kecher — Maja Koput, Monika Lampkowska — Julita Piasecka, Aleksandra Szczygłowska — tak wyglądał wyjściowy skład Biało-Czerwonych na mecz z Kanadą. I niestety błyskawicznie potrzebna była zmiana.
Dalszy ciąg artykułu pod materiałem wideo
W mecz źle weszła Julita Piasecka i po bloku na niej Kanadyjki osiągnęły sześciopunktowe prowadzenie (13:7). W tym momencie na boisku pojawiła się Paulina Damaske, która ożywiła grę naszego zespołu. Drużyna spod znaku Klonowego Liścia kontrolowała jednak wynik i miała kilkupunktowe prowadzenie. Zacięła się dopiero w samej końcówce, ale atak Van Ryk dał jej zwycięstwo 25:23 i prowadzenie 1:0.
W drugim secie sytuacja się odwróciła i to polskie siatkarki przez niemal cały czas miały kilka punktów zaliczki. Skuteczna w kontrach była Monika Lampkowska. Choć Kanadyjki w drugiej części seta walczyły, to Polki wygrały 25:21 i doprowadziły do remisu.
Początek trzeciego seta był wyrównany, ale Kanadyjki jeszcze przed połową wyraźnie odskoczyły, w czym pomogły dwa skuteczne, choć szczęśliwe ataki po palcach polskich blokujących. Partię zakończyły dwa asy serwisowe z rzędu Kiery Van Ryk i po zwycięstwie 25:16 rywalki objęły prowadzenie 2:1.