
Najpierw odejście najlepszego strzelca i zmiana trenera, a teraz masa kolejnych pożegnań. Prawdziwa rewolucja kadrowa dotyka Polonię Warszawa. Z Konwiktorskiej odchodzi 12 kolejnych zawodników.
Polonia Warszawa na półfinale baraży zakończyła miniony sezon Betclic 1. ligi. "Czarne Koszule" w drodze po awans zatrzymała Wieczysta Kraków. Nieudane szturmowanie bram PKO Bank Polski Ekstraklasy sprawiło, że przy Konwiktorskiej czeka spora rewolucja kadrowa. Do Legii przeniósł się Łukasz Zjawiński, a teraz klub poinformował o rozstaniu z 12 zawodnikami. Klub w niemal każdym przypadku nie zdecydował się przedłużyć wygasających kontraktów lub wypożyczeń.
Dalszy ciąg artykułu pod materiałem wideo
W szeregach stołecznego zespołu nie ujrzymy już Michała Bajdura, Michała Grudniewskiego, Michała Brudnickiego, Erjona Hoxhallariego, Souleymane'a Cisse, Przemysława Szura, Hajdina Salihu, Diogo Brasidu, Hide Vitalucciego, Aleksandra Buksy, Antoniego Klukowskiego i Jakuba Budnickiego.
W Polonii doszło także do zmiany na ławce trenerskiej. Miejsce Mariusza Pawlaka zajął Piotr Stokowiec. Z klubu odszedł także dyrektor sportowy Piotr Kosiorowski. "Czarne Koszule" sezon 2026/2027 zainaugurują wyjazdowym meczem z Puszczą Niepołomice.